Klikke her for å komme tilbake til hovedsiden for klyper

Anleggshuset har fokus på å levere klyper av høy kvalitet til en fornuftig pris. Vi lagerfører tømmerklyper og steinklyper fra HSP Gripe (Hassela Skogs Produkter). Vi leverer også verktøy til å håndtere avfall, steinmuring, trær og stolpereising etc.

Alle HSP-klyper blir produsert i Sverige.

Fordeler med Gripen klyper:

  • Stabile og robuste
  • Bygget i Hardox stål
  • Integrert lasteholdningsventil
  • Integrert akkumulator (enkelte modeller)
  • Komplett med innfesting
  • Markedets største gripevidde
  • Pulverlakkert
  • Produsert i kvalitetstål
Klypene kommer i tre varianter; HD, Construction og Sorting.


CONSTRUCTION KLYPENE
HSP Construction er vår kraftigste modell og griper helt sammen. Disse har litt tykkere gods og er litt mer mer vridningsstabile enn lillebrødrene i HD serien.
HSP Construction klype
MODELL (CONSTRUCTION)
015 C*025 C040 C055 C080 C
Maskinvekttonn4-66-1012-1718-2222-30
GrindSS40S50S60S70S70
Maks arbeidstrykkMPa2525252525
Gripekraft, spiss til spisskN1018171746
Åpningstid v 70 l/mins0,40,81,11,73,6
Stengetid v 70 l/mins0,61,41,7255,2
Lengde, lukket klypemm74080096511001355
Maks gripeviddemm11701460207523902840
Maks breddemm397510550550800
Bredde ytterklomm355434472472714
Høyde lukket klypemm510560635685885
Høyde åpen klypemm685725655725940
Min gripediametermm90100150180175
Gripearealm20,150,250,400,550,8
Maks lastKg300050007000700010000
VektKg195357415485970
*015 har én sylinder, utstyrt med enten akkumulator eller lastholdingsventil 


HD KLYPENE
HSP HD griper helt sammen. HD-serien er litt rimeligere enn Construction som har litt tykkere gods og er mer vridningsstabile enn klypene i HD serien.
HSP HD klype
MODELL (HD KLYPE)
015 HD*028 HD040 HD
MaskinvektTonn4-66-1012-17
GrindSS40S50S60
Maks arbeidstrykkMPa232323
Gripekraft, spiss til spisskN9,316,716,2
Åpningstid v 70 l/mins0,40,91,1
Stengetid v 70 l/mins0,61,51,7
Lengde, lukket klypemm740830970
Maks gripeviddemm117016902070
Maks breddemm397488526
Bredde ytterklomm355434472
Høyde lukket klypemm510530610
Høyde åpen klypemm685635630
Min gripediametermm90110140
Gripearealm20,150,280,40
Maks lastKg200035005000
VektKg180317385
*015 har én sylinder, utstyrt med enten akkumulator eller lastholdingsventil 


SORTING KLYPENE
HSP Sorting er designet som steinklype hvor kjevene stopper mot hverandre.
HSP Sorting klype
MODELL (SORTING)
015 S*025 S040 S055 S080 S
MaskinvektTonn4-68-1012-1718-2522-30
GrindSS40S50S60S70S70
Maks arbeidstrykkMPa2525252525
Gripekraft, spiss til spisskN918171746
Åpningstid v 70 l/mins0,40,50,80,92,2
Stengetid v 70 l/mins0,70,81,41,63,5
Lengde, lukket klypemm7107708901101220
Maks gripeviddemm13901500200023302650
Maks breddemm440510550550800
Bredde ytterklomm4255205209001200
Høyde lukket klypemm7057908809701290
Høyde åpen klypemm530525420480940
Min gripediametermm360510490650670
Gripearealm20,120,170,230,270,46
Maks lastKg300050007000700010000
VektKg2404174556951100
*015 har én sylinder, utstyrt med enten akkumulator eller lastholdingsventil 

Klikke her for å komme tilbake til hovedsiden for klyper

Laster
Laster
Cookie Settings